Systemy retencji pracowników

Ludzie stanowią najbardziej wartościowy zasób firmy. W każdym przedsiębiorstwie i każdej komórce organizacyjnej można zidentyfikować kluczowych pracowników bez których funkcjonowanie firmy lub działu byłoby wyraźnie słabsze.

Opracowanie systemu retencji pracowników służy utrzymaniu i związaniu z firmą kluczowych jednostek, jak również zapewnieniu wysokiej frekwencji i niskiego wskaźnika rotacji w działach, gdzie wymagana jest konkretna liczba pracowników (np. do obsady linii produkcyjnej w celu jej uruchomienia) i gdzie pracują osoby o poszukiwanych i stosunkowo rzadkich na rynku kwalifikacjach (np. dealerzy walutowi, operatorzy CNC, etc).

W naszym podejściu stosujemy zasadę TopGrading’u. Analizujemy sytuację na lokalnym rynku pracy, uwzględniając popyt i podaż pracowników w poszczególnych grupach stanowiskowych. Porównujemy zasady wynagradzania do rynkowych praktyk płacowych w celu oceny atrakcyjności oferty i warunków finansowych na danym stanowisku w firmie naszego klienta. Na tej podstawie projektujemy systemy retencyjne, zawierające elementy strategii wynagrodzeń stałych i zmiennych, świadczeń dodatkowych i zarządzania karierą.

Kiedy znajduje zastosowanie:

  • Wysoka rotacja
  • Zatrudnianie specjalistów i grup stanowiskowych o unikalnych i/lub wysoce pożądanych na rynku kwalifikacjach

Rezultaty:

  • Wyższa wydajność
  • Zmotywowani pracownicy

Nawiguj do listy wszystkich usług >>


Jeśli jesteś zainteresowany tą usługą skontaktuj się z nami.

Imię i nazwisko*
Firma*
Stanowisko
E-mail*
Telefon*
* Pola wymagane
 
Poleć stronę